Příběh z nejmenované vesničky u Žatce

Je jasné, že nemůžu na plnou pusu jmenovat kdy a s kým. Musíte mít trochu fantazii.. Myslím že Vám fotky následně  řeknou své.

Někdy (možná, už je to nějaký čas) pravděpodobně v roce 2014 jsme byli ve výběrku na valbovku s pultovejma střechama. No, relativně členité a sklon ve valbách celkem nepříjemný. Skoro bych řekl, že by bylo fajn tam potavit lešení, abychom se na oplechování dostali. Střecha ze starejch, popraskanejch eternitovejch šablon, komíny na kaši a pultovky z plechu za zenitem.

Prolezli jsme střechu a následně s kolegou seděli půl dne udělat cenovku v plechovce od Lindabu. Druhá alternativa byla to hodit zpět do Cembritu  a falcovky na pultu do falcovaného Rhainzinku. Tuším že jsme tam byli něco přes 300 tis. a to jsme brzdili s cenou. Drbali jsme si stále hlavu jak s tím lešením. Další náklady.. Tohle jsme nevyhráli.

No abych pravdu řekl, tam nám to celkem nevadí, protože je potenciál to po někom půjdeme časem opravit. Prostě si myslím, že když je někdo o třetinu levnější, tak to bude někde vidět. A taky že jo..

Volali nám po několika letech, že je třeba opravit střechu a že ta firma, která jí zhotovila se k tomu moc nemá. Že nemá, spíš zhodnotili, že vlastně není co opravovat, že to je v cajku. Jenže teče dál. Povel zněl jasně, že to máme vyřešit. Zajeli jsme tam a hned nám padala brada z údivu. Střecha položená ze sračkovitého šindelu, detaili nevyřešený a klempířina sporadicky jen sporadicky. Ty pultovky někdo hodil do lepenky, ale moc to s lepenkou neuměl. Klempířina částečně stará, prosekaná. Komíny opravené na oko, šindel položený, že spoji protéká pod krytinu a místo podkladního pásu tam nacpali difuzní folii. Kam ses podíval, tam se chtělo zvracet.

Tady nemáme skoro co dělat. Sundat a zkusit to tak ještě jednou..

Jenže tenhle barák se vycucal investicí něco přes 200 tis. a čeká je opět střecha. Pravda ušetřili. Nafotoli jsme zvěrstvo, udělali zprávu a doteď tam ten borec jezdí v rámci garance se silikonem.. jenže tohle není o silikonu.

By | 2018-02-03T12:50:58+01:00 29 listopadu, 2017|Nezaradené|