Hala Agrospol – LINDAB trapéz 2018-02-02T21:39:16+01:00

Project Description

Loading...

Přemýšlíte nad projektem? Můžeme Vám pomoci

Silo obilovin, Agrospol

Slátané, popraskané hliníkové trápézy s „prosvětlením“ ze sklolaminátu. Po téhle střeše se pohybovat bylo náročné.

Investor se rozhodoval mezi opravou stávající krytiny, nebo výměnu za novou. Zpracovali jsme zprávu s fotodokumentací kde bylo jasné, že tady něco zahraňovat je již pozdě. Navrhli jsme pokládku kritiny z trapézů s výměnou okapů a svodů.

Preferujeme kvalitní krytiny a tak to vyhrál LINDAB. S ohledem na požadavek aby střecha byla pochůzná a rozpon vaznic je cca 200 mm bylo nutné sáhnout po po tloušťce plechu 0,8 mm s výškou vlny trapézu tr. 45 mm.

Speciální přání investora byla antikondenzační úprava krytiny a montáž nikoliv na texy. Kotvení krytiny v ploše bylo řešeno na třmínky zaháklé do ocelových vaznic. Problém byl, že těsnící podložky, které jdou na horní vlnu trapézu se standardně nevyrábí. Lindab tedy pro nás nechal ve Francii vyrobit tyto podložky na míru.

Dále proběhla oprava a doplnění nosné konstrukce, očištění a nátěr vaznic. V průběhu realizace investor vznesl požadavek na vytvoření přejezdu výtahu (nástavba na střešní konstrukci). Okapový systém byl montován taktéž od výrobce LINDAB Rainline.

Cekově zajímavá akce, jen pohyb po staré krytině nebyl moc bezpečný. Pod střechou po vybourání podlahy vznikla volná hloubka 15 m.

Detail Projektu

DATUM

7/2016

KLIENT

Agrospol

PROJEKT TYP

Komerční objekt

PLOCHA STŘECHY

1280 m2

Projekt Galerie